EN
چیلر صنعتی مینی چیلر صنعتی چیلر اسکرال چیلر اسکرو

هتل و رستوران

ارائه خدمات مختلف به میهمانان هتل با اقامت راحت و ایجاد دما و رطوبت مناسب در محیط هتل از مولفه هایی است که در راستای جلب مشتری، هتل داران موفق همیشه به آن اذعان داشته و در هتل های لوکس بسیار حائز اهمیت می باشد.
هتل ها دارای فضاها و اتاقهای متفاوتی با کاربری های مختلف هستند که به تبع آن نیاز آنها به نوع سیستم تهویه مطبوع متفاوت می باشد. اتاقهای کوچک و بزرگ، سوئیت ها، رستوران، لابی، انبار، لاندری، سالنهای کنفرانس، استودیو، سالن ورزشی، آرایشگاه و کلینیک سلامتی، ماساژ روم، اتاق بازی کودکان و فضاهای متفاوت دیگر در هتل باعث می گردد در طراحی سیستم تهویه مطبوع هتل و رستوران، تمامی محدودیتها و کاربری ها با دقت بالا مدنظر قرار گرفته و مجموعه وسیعی از دستگاههای تهویه مطبوع در قالب راهکارهای فنی پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد. تهویه مطبوع مناسب باعث می گردد میهمانان با ورود به لابی هتل حس خوبی را تجربه کرده و بر حسب نیازشان بتوانند دما و رطوبت داخل اتاق را کنترل نمایند. فیزیولوژی متفاوت بدن افراد باعث می گردد در میان فصلی نیاز به کارکرد همزمان سیستم سرمایش و گرمایش به صورت توأمان حس شود و هر اتاق بتواند روی مد گرمایش یا مد سرمایش کار نماید.
بر این اساس سیستم تهویه مطبوع با کارایی دومنظوره و مجهز به کویلهای سرمایی و گرمایی از ملزومات هتل ها بوده و بایستی در میان فصلی بتوان هر اتاق را سرد یا گرم نمود. فن کویلهای چهار لوله ای و هواسازهای دو کویله به همراه چیلرهای مرحله ای یا مدولار و سیستم VRF مستقل از بهترین گزینه های مورد نظر جهت تهویه مطبوع هتل ها می باشند.
- علاوه بر این نوع سیستم انتخاب شده بایستی با معماری پروژه هماهنگی لازم را داشته و با حداقل دسی بل صدا باعث ایجاد آرامش در فضای هتل گردد. سیستمهای لونویز و سوپر لونویز با ساختار کامپکت و سیستم کنترل پیشرفته از سبد کالایی تهویه بوده و می تواند کارایی لازم را در هتل های لوکس و رستورانها ارائه نماید.
- در سیستمهای برودتی نوع مرکزی، استفاده از چیلرهای مدولار یا مرحله ای تهویه سام در هتل ها توصیه می گردد تا علاوه بر کاهش مصرف انرژی در مقاطعی که اتاقها خالی است یا هنگام شب، با کاهش ظرفیت کارکرد و کاهش مصرف برق مواجه شده و در صورت خرابی یک دستگاه، دستگاههای دیگر وظیفه سرمایش و گرمایش را به عهده داشته باشند.
گروه صنعتی تهویه سام با تجربه بالا و پروژه های متعدد اجرا شده در هتل های کشور، ضمن طراحی و انتخاب سیستمهای مناسب تهویه مطبوع جهت هتل ها و رستورانها، با لحاظ نمودن محدودیتهای معماری، نصب آسان و سرویس و نگهداری کم هزینه، دستگاههایی با راندمان بالا را جهت استفاده در پروژه های اقامتی و هتلها ارائه می نماید.
سیستم های بازیافت انرژی و استفاده از انرژی سبز جهت تامین هوای تازه در هتل ها، علاوه بر کاهش مصرف انرژی تا %80 باعث می گردد اکسیژن لازم و هوای تازه در فضاهای خاص هتل همیشه وجود داشته و باعث رضایت بیشتر میهمانان گردد.
- مطابق استاندارد ASHRAE، دمای مطلوب هوا جهت اتاقهای هتل 23-26  درجه سانتیگراد و رطوبت مناسب 50-60% و جهت لابی و فضاهای عمومی 20-23 درجه سانتیگراد و 40-60% تعریف گردیده است.
- میزان هوای در گردش به ازای هر اتاق معمولی 15-30 L/S و به ازای هر شخص 8 L/S هوای تازه مورد نیاز است.
- درضمن سطح صدای استاندارد برای اتاقها 25-35 دسی بل و برای لابی 35-45 دسی بل تعریف گردیده است.
- گروه صنعتی تهویه سام در طراحی سیستم تهویه مطبوع مناسب برای رستورانها، تالارها و کافی شاپ ها، پارامترهایی نظیر کم صدا بودن دستگاهها، گردش مناسب هوا (به گونه ای که مشتری احساس آسایش داشته باشد و غذا نیز به سرعت سرد نشود)، کنترل سرعت هوا، کنترل انتشار بوی غذا، تامین هوای تازه با فیلتراسیون مناسب و تخلیه هوای آلوده و بوی غذا را مدنظر قرار داده و متناسب با محدودیتهای معماری رستوران و فضاهای مجاز، انواع سیستمهای تهویه مطبوع نظیر سیستم VRF، هواساز ، روفتاپ پکیج، چیلر و فن کویل و ... را ارائه  می نماید. 
دستگاههای تهویه مطبوع تهویه سام هم اکنون در هتل های مطرح کشور نظیر هتل اسپیناس پالاس، هتل قصر طلایی مشهد، هتل آتانا، هتل آزادی، هتل استقلال، هتل سیمرغ، هتل طرقبه، هتل پانارومای کیش، هتل روتانای مشهد، هتل اسکان الوند، هتل آرمان مشهد، هتل مهرگان، هتل یاقوت، هتل خواجو اصفهان، هتل همای مشهد، هتل نگین مشهد، هتل توحید، هتل ارشاد، هتل آفتاب شرق، هتل ثامن مشهد، هتل جهان نمای شیراز، هتل بانوی مشهد، هتل مدائن مشهد، هتل احمد بن موسی مشهد و ...در حال کار می باشند.