EN
چیلر صنعتی مینی چیلر صنعتی چیلر اسکرال چیلر اسکرو

سالن های بزرگ

- در طراحی و محاسبات بار برودتی و حرارتی و نیز انتخاب تجهیزات تهویه مطبوع جهت سالنهای بزرگ نظیر نمایشگاهها، آمفی تئاترها، سالنهای سینما، سالن های کنسرت، سالن های کنفرانس و سمینار، رستورانهای بزرگ، سالنهای نگهداری و انبار و نیز سالنهای تولید، بایستی پارامترهای ویژه ای مثل ابعاد و فضای زیاد، تعداد نفرات حاضر در محل، شرایط آب و هوای منطقه و کاربری فضا را بررسی و آنالیز نمود.
- نیاز به هوای تازه در طراحی سیستمهای تهویه مطبوع جهت سالن های بزرگ از ضروریات اصلی بشمار می رود.
تخلیه CO2 حاصل از تنفس افراد و بوی احتمالی ناشی از تعرق نفرات و نیز احتمال وجود دود یا آلاینده هایی نظیر سیگار و بوی غذا یا موارد مشابه سبب می گردد بحث جایگزینی هوای تازه و تخلیه میزانی از هوای در گردش و رقیق شدن هوای مورد نیاز در پروژه ها از اهمیت بالایی برخوردار گردد.
- علاوه بر این بدلیل وسعت و حجم بالای فضا در سالن های بزرگ و نیاز به کانال کشی های بیشتر و نصب صداگیرها و دریچه های متعدد، سیستم انتخابی بایستی توان ایجاد گردش مناسب هوا و جبران افت فشار هوا را داشته باشد.
- مطابق استاندارد ASHRAE درجه حرارت مناسب در شرایط آسایش انسان در سالن های بزرگ نظیر سینما، آمفی تئاتر و سالن های کنفرانس و سمینار از 70 تا 76 درجه فارنهایت و درصد رطوبت هوا نیز کمتر از %65 تعریف گردیده است. کنترل رطوبت فضا ازین حیث مهم میباشد که بازدم افراد موجب افزایش رطوبت محیط خواهد شد.
- مسئله مهم دیگر در طراحی سیستم های تهویه مطبوع جهت سالن های بزرگ، بحث کنترل صدا و ارتعاش است. کنترل سطح صدا در سالن های سینما کمتر است اما در سالن های سمینار و کنفرانس یا فضاهایی که به سکوت بیشتری در آنها نیاز است، بحث پایین بودن سطح صدا و ارتعاش بسیار مهم خواهد بود و بایستی در محاسبات سرعت هوا در کانال ها و دریچه ها لحاظ شده و طراحی سیستم توزیع هوا و انتخاب تجهیزات تهویه مطبوع پروژه با دقت نظر بالایی صورت پذیرد. محل استقرار سیستمهای تهویه مطبوع نظیر هواسازها،  چیلرها، پکیج یونیت ها و تجهیزات موتورخانه بایستی به فاصله ای از سالن نصب گردد تا صدای دستگاهها به سالن منتقل نگردیده و باعث ایجاد سرو صدا نگردد. همچنین نصب سایلنسر در کانالها و نصب پانلهای عایق صوتی در اتاق هواساز، کمک شایانی به کاهش صدا مینماید.

- واحد فنی و مهندسی تهویه سام با دارا بودن تجربیات متعدد فنی در حوزه نرم افزاری و تجربه عملی در پروژه ها، راهکارهای مهندسی پیشرفته ای را جهت ارائه سیستمهای تهویه مطبوع، مناسب با نیاز پروژه ها به مشتریان عزیز ارائه می نماید.

- بررسی های فنی مهندسی و بازدیدهای اولیه بر اساس نیاز پروژه ها و پلان معماری و محدودیت های پروژه  توسط کارشناسان واحد فنی مهندسی تهویه سام صورت پذیرفته و دستگاههای مورد نیاز با لحاظ نمودن افت فشارها و میزان هوای مورد نیاز و بار برودتی لازم، سطح صدای مناسب و شرایط متناسب دیگر انتخاب شده و به پروژه پیشنهاد میگردند.
- انواع دستگاههای مناسب جهت ارائه در سالن های بزرگ میتوان به ترکیب هواسازها و چیلرها، انواع پکیج  یونیت های روفتاپ، پکیج یونیت های دوپارچه، هواسازهای هیت ریکاوری، فن کویلهای کانالی و حتی سیستم VRF صنعتی اشاره نمود.
- تولیدات گروه صنعتی تهویه سام جهت سالن های بزرگ به سیستم کنترل PLC و نمایشگر پیشرفته مجهز بوده و به تمامی المان های کنترلی نظیر آلارم فایر استات، فریز استات، ایرفلوکنترل، پرشر سوئیچ ها و دمپرهای موتوردار مجهز می باشند.
- تعدد مدارات و کمپرسورها و نیز بلوورهای جایگزین در دستگاههای تهویه مطبوع تهویه سام باعث می گردد در صورت خرابی هر مدار یا کمپرسور مدارات دیگر به کار خود ادامه دهند و با توقف هوارسانی و سرمایش فضا مواجه نگردیم.
- طراحی سیستم توزیع هوای مناسب در سالن های بزرگ بسیار مهم بوده و بایستی بگونه ای انجام گردد تا هوای مطبوع بطور یکنواخت به تمام صندلی ها و راهروها توزیع شده و کمترین میزان سرو صدا ایجاد گردد.
- جهت دریافت مشاوره فنی مهندسی جهت پروژه ها می توانید با واحد فنی مهندسی تهویه سام تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان بهره مند گردید.